רונית סוסמן אדריכלות ועיצוב פנים - ייעוץ
 
 
 

יעוץ אדריכלי - טיפים

 

לפני רכישת נכס

 
ההחלטה לרכוש נכס: מגרש, בית, דירה, הנה החלטה משמעותית וכבדת משקל עבור לקוחות פרטיים ועסקיים כאחד. אם הרכישה הנה עבורכם או בני המשפחה או להשקעה, עליכם לדעת לקראת מה אתם הולכים ולבוא בשלים ומגובשים לקראת הרכישה. שיקולים רבים נכנסים בהחלטה לרכישת נכס זה או אחר, ככל שהתמונה תהיה בהירה וברורה ייקל עליכם לקבל החלטה מושכלת ומגובשת. היעוץ האדריכלי הינו חשוב ביותר ומהווה את החוליה הראשונה בשרשרת. היעוץ שתקבלו יעזור לכם להבין האם המגרש אותו תרצו לרכוש מתאים לבניית הבית שלכם, האם הבית/ דירה אותם תרצו לרכוש יהיו בית החלומות שלכם, האם יש פוטינציאל לשינויי והתאמה לצרכים שלכם. אוכל לספק לכם מידע ויעוץ שיעזור לכם לקבל החלטה מושכלת ומתאימה, על ידי בירור וניתוח זכויות בנייה, בדיקת תכניות, ייעוץ ותיאום ציפיות. לרשות הסטודיו עומדים בנוסף, יועצים ועורכי דין מומחים בתחום הנדל"ן והמקרקעין המסייעים ללקוחות בתהליך.
 

רכישת דירה קיימת

 
בדיקת תכניות הדירה אל מול היתר הבניה (בדיקת תכניות וחריגות בניה), ייעוץ בהתאמת הדירה לצרכים והרצונות שלכם (מניעת מפח נפש), שיקוף היתרונות והחסרונות ומימוש הפוטינציאל, על ידי שינויים והתאמה לצרכים שלכם.
 

לקוחות בפרויקטים קבלניים

 
הסטודיו מלווה בשנים האחרונות לקוחות רבים אשר רכשו דירות או בתים בפרויקטים קבלניים גדולים: "אביב בגימל"- רמת אביב קבלן משה אביב, "שרונה" - תל אביב דניה סיבוס, מגדלי אורדע – רמת גן חב' שטרן, "גבעתיים הייטס" – גבעתיים דניה סיבוס, פרויקט מושב סלעית –טי.אי.ג'י חברה לבניה, נווה- זמר רעננה ועוד. הלקוחות מגיעים אלינו בשלב מוקדם, ממש לאחר ההחלטה או הרכישה, אנו מלווים ומייצגים את הלקוחות מהשלב הראשוני מול מח' שינויי דיירים בפרויקט, מבצעים את תכנית השינויים בהתאם לדרישות הלקוח והסטנדרטים של הקבלן והיועצים, תוך שיתוף פעולה ועמידה בלוחות זמנים של הפרויקט. ליווי ופיקוח עם התקדמות הפרויקט עד סיומו.
 

דירות ובתים לפני שיפוץ ותוספות בניה

 
תהליך שיפוץ בית /דירה, נשמע תמיד מסובך, מלחיץ ובעלות כספית גבוהה.
אפשר גם אחרת... בתהליך של דיאלוג עם הלקוחות, הקשבה לצרכים ולרצונות, עריכת מס' חלופות תכנוניות, אשר בסופה נבחרת תכנית רצויה, המתורגמת לתכניות עבודה קפדניות ומפורטות.
שיתוף פעולה וערבות הדדית בין האדריכל והקבלן בפרויקט, מניבים תוצאות מייטביות והמרוויח הגדול הוא הלקוח.

תוספת בניה לבית קיים – תהליך המתחיל בבירור וניתוח זכויות בניה אל מול הועדה לתכנון. הלקוח מקבל מידע ופרטים תכנוניים רלוונטיים לנכס שלו, אשר נלקחים בחשבון בחשיבה התכנונית הרצויה.
במשך כל תהליך תכנון תוספת הבניה מעורב גם מהנדס קונסטרוקציה.
תוספת בניה הנה תוספת שטחים לבית הקיים, הנעשית בהליך של בקשה להיתר בניה. לאחר קבלת היתר הבניה, ניתן להתחיל בתהליך הבניה על ידי הקבלן הנבחר במכרז הקבלנים שבוצע בסמוך לקבלת ההיתר.

היתרונות בשיפוץ בית קיים או תוספת בניה לבית קיים הינם בקבלת בית חדש, משודרג, עדכני ומתאים לצרכים המשתנים בחיי המשפחה, ללא שינוי בסביבת המגורים האהודה והנוחה, השבחת הנכס ועליית ערכו הכספי.

 

פרויקט תמ"א 38 – בירור וניתוח זכויות ליזמים

 
תמ"א 38 הינה תוכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה. כתמריץ לחיזוק, מוענקות זכויות בנייה נוספות.
תמ"א 38 מעניקה זכויות בנייה לתוספת יחידות דיור והרחבת דיור במבני מגורים, ותוספת שטחי בנייה למבנים שאינם מיועדים למגורים, בהליך ישיר של היתר, בין השאר כדי לעודד את החיזוק. תמ"א 38 חלה על מבנים שההיתר לבנייתם הוצא לפני 1.1.80, למעט מבנים שהתקן הישראלי לרעידות אדמה פטר. מבנים בהיתר שנבנו לאחר מועד זה - חלות עליהם הוראות החיזוק בלבד, ללא תוספת של זכויות בנייה.
כדי למצות את מלוא זכויות הבניה מכוח התמ"א והתב"ע של הבניין, אני מבצעת בדיקה מעמיקה וניתוח זכויות של הנכס בקבלת תמונת מצב למימוש הפוטנציאל המסייעת בשיקולים ובהחלטות בהמשך.
לרשות הסטודיו עו"ד מומחית בתחום המקרקעין ותמ"א 38 המסייעת ומייעצת לקבלת תמונה מלאה.
 

פרויקט תמ"א 38 - דיירי תמ"א 38

 
ההחלטה לצאת לדרך בפרויקט תמ"א 38 – התחדשות עירונית הנה החלטה מבורכת המביאה עימה תועלות רבות לצד מורכבויות רבות, דילמות והתלבטויות.
בכדי לעבור את התהליך במקסימום בטחון ומינימום תקלות ולקבל את התוצאה המייטבית, אני מסירה מלבכם את הדאגה והחששות ... ונותנת יעוץ, יצוג וליווי לדיירי הבנין מול יזם הפרויקט מהשלב הראשוני לאורך כל התהליך עד סיומו. החל משלב התכנון הראשוני: בדיקת תכניות,בדיקת מפרטים טכניים וחומרי גמר.
ליווי פרטני לאורך כל תהליך התכנון והבניה כאשר אני משמשת אשת הקשר בין הדיירים ליזם ולחברה הקבלנית המבצעת.